DkPanc

Treści artykułów:

Drony w natarciu - dziś jest to dostępne dla każdego

dron
Napisał: Christopher Michel
Na podstawie: http://www.flickr.com
Bezzałogowce jeszcze parę lat temu były techniką zarezerwowaną wyłącznie dla wojska. I chociaż do dziś najwięcej dronów trafia właśnie do wojska, ich popularność oraz ilość zastosowań wśród cywilów rośnie nadzwyczaj prędko. Szybciej, aniżeli się spodziewano. Według szacunków cywilny rynek bezzałogowców wart jest już paręset milionów dolarów. Wartość ta będzie błyskawicznie wzrastać, chociaż specjaliści podzieleni są w ocenie tempa wzrostu - można odnaleźć prognozy, jakie zakładają, że w ciągu dziesięciolecia rynek statków bezzałogowych urośnie nawet do pułapu kilkudziesięciu miliardów dolarów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-02-11 15:34:54
Tagi: kamery, fotografowanie, drony

Słowo o współczesnych materiałach wykorzystywanych w procesie drukowania, czyli wycinkowy przewodnik

Drukarka 3D
Napisał: Marc Huguet Reyes
Na podstawie: http://www.flickr.com
Słowo druk łączymy najczęściej z wynalazkiem Gutenberga. Dzięki jego koncepcji ludzkość mogła zrobić duży skok cywilizacyjny i przejść z epoki rękopisów w erę nowoczesności, gdzie wytwarza się materiały drukowane. Pomimo tego że pierwszych pras drukarskich nie można w jakikolwiek sposób porównać do obecnych drukarek komputerowych, to i tak dzieło Gutenberga zostało przez potomków docenione i w przeciągu dziejów unowocześniane. I tak współcześnie praktycznie żaden właściciel komputera już nikt nie imaginuje sobie nawet tego codziennego życia bez drukarek.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-02-09 15:30:57
Tagi: komputer, Chemia, konstrukcja, egzamin, laptopa

Zalety internetowych testów i rankingów, czy przydają się one podczas kupowania urządzeń elektronicznych

sprzęt elektroniczny
Na podstawie: pixabay.com
Elektronika zaczęła dominować w naszych życiach, w zasadzie coraz trudniej jej nie stosować. I to nie chodzi tylko o komórki lub telefony, które są obecne w większości domów. Coraz więcej sprzętów domowych takich jak pralki, lodówki czy telewizory posiada wbudowane mocne komputery czy może komunikować się z internetem. Wszystko to sprawia, że rynek urządzeń elektronicznych rozwija się niezwykle dynamicznie, a ich ilość w sklepach cały czas rośnie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-02-05 15:48:56
Tagi: gadżet, telefony komórkowe, komórki, sprzęt, porównanie

Sport to zdrowie, ale niech będzie też bezpieczny!

rozmowa z lekarzem
Napisał: Ilmicrofono Oggiono
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wielu z nas jest miłośnikami sportu i nie ma wątpliwości, że te zwłaszcza ekstremalne zagrażają naszemu życiu i zdrowi. Jeżeli chodzi o metody zapobiegania najróżniejszym kontuzjom czy groźnym wypadkom, to na pewno wiemy, że zdrowy rozsądek w tej kwestii to podstawa do tego, aby zagwarantować sobie bezpieczeństwo. Nie warto robić niczego, co bezpośrednio może powodować tak poważne tragedie, jakimi są np. paraliż, bezwład czy podobne. To my sami jesteśmy odpowiedzialni za siebie, stąd też przy uprawianiu sportu miejmy to na uwadze i nie decydujmy się na ryzykowne zachowania. Co ważne, służymy za wzór ludziom młodszym od nas, a więc w szczególności dzieciom, które należy uczyć, że o zdrowie należy się troszczyć i swoje oraz innych życie obdarzać szacunkiem. Już dziś pomyślmy o profilaktyce, a na pewno nieprzewidziane wypadki nie będą naszym udziałem. Pamiętajmy, że sport powinien nie tylko gwarantować nam odpowiednie samopoczucie, ale również powinien być dla nas bezpieczny, więc róbmy wszystko, aby tak właśnie było.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-01-29 15:06:59
Tagi: narty, sport, rozsądek

Rozmaite formy aktywności ruchowej - ćwiczenia izolowane i trening nóg

Ćwiczenia fizyczne
Napisał: Mosman Council
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dzisiaj wszyscy wiedzą, że aktywność fizyczna jest konieczna do utrzymania odpowiedniej wagi i pozbawionej zbędnego tłuszczu sylwetki. Każdy rodzaj sportu ma swoich fanów. Szczególnie dużą grupę fanów mają treningi mające miejsce w klubach fitness i w siłowniach, które oferują bardzo zróżnicowane rodzaje ćwiczeń. Jakie są ich typy, jakie cieszą się największą popularnością?

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-01-21 13:06:02
Tagi: sport, nogi, treningi, ćwiczenia

Nim zakupisz sprzęt elektroniczny - sprawdź rankingi oraz testy artykułu

Mała kamera
Napisał: Robert Scoble
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zanim kupimy jakiś sprzęt elektroniczny, bezsprzecznie winniśmy uprzednio sprawdzić jego, dane parametry techniczne, i także opis działania. W Necie dużą popularnością cieszą się współcześnie rankingi i testy towarów, albowiem zawierają one niezmiernie drobiazgowy opis towaru i jego funkcji. Dzięki temu zdołamy dowiedzieć się czy intrygujące nas kamery automobilowe lub głośniki przenośne do telefonu faktycznie są godne zakupu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-01-15 14:06:05
Tagi: kamery, testy, kamera samochodowa, głośniki przenośne, głośnik do telefonu

Telewizor – najpopularniejszy sposób spędzania wolnego czasu

włączony telewizor
Napisał: Daniel Oines
Na podstawie: http://www.flickr.com
Sposobów na spędzenie wolnych chwil jest wiele, lecz jednym z najbardziej popularnych jest niezmiennie od lat telewizor. Telewizor w swym domu ma większość z nas. Co więcej, oglądanie popularnych programów możliwe jest również za pomocą Internetu. Zgodnie z wieloma badaniami przed telewizorem każdego dnia przesiadujemy nawet kilka godzin. Co nakłania nas do takiego działania? Oglądanie telewizora to świetna rozrywka. Mało angażująca, pozwalająca się rozluźnić i przynajmniej na chwilę zapomnieć o licznych kłopotach.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-31 09:32:10
Tagi: program, telewizor

Jak zachować wspomnienia?

zdjęcia
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Uwiecznianie ważnych chwil było dla ludzi istotne od zawsze. Niegdyś robiono to, malując obrazy. Dzisiaj już posiadamy na szczęście dużo prostsze i sprawniejsze możliwości – możemy po prostu robić zdjęcia i filmować. Zaczęło być to możliwe jednak dopiero kilkadziesiąt lat temu. Wtedy tylko w formie czarno-białej. W niniejszym czasie kamery i aparaty posiadali jedynie specjaliści. Były one kosztowne i niewielu było na nie stać. Dlatego zatrzymywano tylko rzeczywiście ważne okazje, takie jak śluby, chrzciny czy pogrzeby.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-23 15:08:12
Tagi: aparat, fotografie, sprzęt, nagrywanie

Polecane obiektywy w sklepie www

aparat
Napisał: nubobo
Na podstawie: http://www.flickr.com
Polecane obiektywy
Jeżeli jesteśmy zakochanie w robieniu zdjęć nic nie stoi na przeszkodzie, by rozwinąć swą pasję. Jednak trzeba pamiętać, że to dość drogie zajęcie. Mimo, że w obecnych czasach wszystko możemy dostać za faktycznie niewielkie pieniądze, to i tak w przypadku fotografii sprzęt okazuje się być faktycznie drogi.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-16 10:51:15
Tagi: fotografia, sprzęt, aparaty

Jakie plusy ma regularne uczęszczanie na fitness?

na zajęciach fitness
Napisał: Vernon Chan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Fitness to obecnie niesłychanie słynna postać aktywności fizycznej, szczególnie wśród kobiet. Regularne chodzenie na fitness ma niezwykle wiele zalet, a największą z nich jest poprawienie stanu zdrowia i samopoczucia. Badania wyjawiają, iż fitness wartościowo wpływa na nasz układ oddechowy oraz krwionośny, co więcej ćwiczenia zwiększają także nasza odporność, przez co rzadziej chorujemy. W toku ćwiczeń uwalniają się także endorfiny, hormony odpowiedzialne za uczucie rozradowania. Jak więc widać fitness ma faktycznie sporo perfekcyjnych zalet!

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-12-11 14:30:17
Tagi: zdrowie, sylwetka, ćwiczenia, zajęcia